Přehled obsazenosti chat naleznete zde:    chata č. 1   chata č. 2  

Ubytování v chatách poskytujeme celoročně

 
domů
ubytování ve STANECH
CHATY

chata č. 1
chata č. 2

objednávka
bufet
fotogalerie
turistické trasy
kam na výlet
kam ve volném čase
ceník
kontakt
Horní Bečva

KAM NA VÝLET ?

PUSTEVNY

Horské sídlo Pustevny (1018 m), pojmenované po poustevnících, kteří zde žili a z nichž poslední zemřel roku 1874, jsou význačným turistickým střediskem. Pustevnám dominují dřevěné stavby postavené v lidovém slohu významným slovenským architektem Dušanem Jurkovičem.

Více informací

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM

Valašské muzeum v přírodě
Nejstarší muzeum v přírodě ve střední Evropě, bylo založeno v roce 1925. Ve třech samostatných areálech Dřevěné městečko, Mlýnská dolina a Valašská dědina je umístěno více jak šedesát objektů, zastupujících typickou roubenou architekturu národopisného regionu Valašsko.
Provoz v areálech je sezónní, pouze v Dřevěném městečku celoroční s výjimkou poloviny listopadu a dubna.

Více informací

HUKVALDY

Hrad Hukvaldy leží na protáhlém kopci, 150 metrů nad obcí. Je 320 metrů dlouhý, obvod přes 800 metrů, má 8 válcovitých bašt a 3 hranolové věžovité brány, přes 200 střílen, 4 nádvoří, 3 vyhlídkové trasy. Starý průvodce praví, že "ač v troskách, dojímá dosud svojí rozlohou, i v sutinách je velkolepý". Vrch, na němž hrad stojí, sousedí na jihu s Kazničovem (615 m n. m.) a na severovýchodě s Babí Horou (546 m n. m.).

Více informací

VELKÉ KARLOVICE

Velké Karlovice leží v podhůří Javorníků a Beskyd. Svou rozlohou 82 km2 se řadí mezi největší obce České republiky. Obec byla založena v roce 1714 Karlem Jindřichem ze Žerotína. V roce 1762 získaly Velké Karlovice svou pečeť. Z této doby se zachovalo několik stavebně kulturních památek, jimž vévodí karlovský kostel z roku 1754, postavený ve stylu pozdního baroka, fojtství z roku 1793, kupecký dům sloužící jako Karlovské muzeum, které tisícům návštěvníků přibližuje obraz života lidí v tomto rázovitém koutu Valašska.

Prales Razula
Jedlobukový porost pralesovitého charakteru s příměsí smrku a javoru s výskytem vzácných a ohrožených rostlinných a živočišných druhů se nachází v údolí Malá Hanzlůvka.

Více informací

KOPŘIVNICE

Technické muzeum Tatra Kopřivnice
Expozice Technického muzea nabízí návštěvníkům tématické okruhy, orientované na dobová fakta a reálie související s historií značky Tatra.

Více informací